Reklam
Dini Bilgiler

Çorapla Yatmak Günah mı?

Reklam

Dinimizde Çorapla Yatmak Tavsiye Edilmemektedir

Yatma adabı bahsinde, kişinin çorap veya üzerindeki kıyafetlerle yatmaması tavsiye edilmektedir. Eğer kişi üşüyorsa, çorabıyla veya kıyafetiyle, mest ayakkabısıyla da yatabilir.

Bu durum İslam dininde haram yada günah olmamaktadır. Kişinin Çorabıyla yatağa girip uyumasının dinimizce bir sakıncası olmamaktadır.

Ancak önemli olan çorabın, giysinin temiz olmasıdır bu sağlığımız içinde gereklidir. İnsanlar içinde söylenen “çorapla yatan kişi eğer ölürse, pis gider” lafı tümüyle uydurulmuştur ve aslı yoktur.

Doktorlarımızda Çorapla Yatmamayı Tavsiye Etmektedir

Sağlığımız açısından doktorların bir kısmı çorapla yatmamanın zararlı olduğunu söylerken, diğer kısmı da Çorapla yatmanın sağlığa zararlı olmadığını söylemektedirler. Çorabıyla yatmasının dinimizce hiçbir sakıncası olmamaktadır.

Özetle,  İslam dininde çorapla yatmanın herhangi bir mahsuru yoktur. Fakat adaba daha uygun olması ve sağlık açısından yapılması gereken en doğru şey çorapsız yatmaktır. Dolayısı ise sizin için vazgeçilmez bir konu değil ise size çorapsız yatmanızı tavsiye ediyoruz.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu