Reklam
Dualar

Gebe (Hamile) Kadının Çocuk Düşmemesi İçin Okunacak Dua?

Reklam

1. Gebe (Hamile) Kadının Çocuk Düşmemesi İçin Okunacak Dua

Duayı okuyanın ve hamile kadının abdestli olması çok daha hayırlı olacaktır. Çocuk düşmesinden korkan hamile bir kadın olarak dilerseniz bu duayı kendinizde okuyabilirsiniz. Burada ki maksat şudur. Bir başkasının bizim için dua etmesi o duanın kabul olmasına vesile olmaktadır. Tabi ki bu tavsiye edilen bir şeydir. Özetle, şu esmayı dua niyeti ile okumalısınız.

Ya Mübdi” ismini 99 kere okuduğu taktirde inşaallah Yüce Mevla’mız olan Hak sübhanehu ve teala hazretleri o hamile kadını her türlü tehlikeden koruyacaktır. Bu büyük esmanın anlamı şu şekildedir.

  • Mübdi – اَلـْمُبْدِئُ (Herşeyi Başlatan) : Allah’u Teâla bütün varlıkları yoktan var eden olduğunu ve varlığı başlatan olduğunu ifade etmektedir.

Her işte olduğu gibi dua konusunda da samimiyet ve teslimiyet çok önemlidir. Unutmamak gerekir ki her şey Yüce Mevla’mızın taktiridir. Bu dua ile birlikte aşağıda yer alan duayı okumanızı tavsiye ediyoruz.

2. Çocuk Düşmemesi İçin Okunacak Dua

Bu konu hakkında başka bir dua tavsiyemiz Ali İmran suresinin 38’ci ayetidir. Bu ayeti kerime Peygamber olan Hazreti Zekeriyya’nın duasıdır. Çocuğu olmayan Hazreti Zekeriyya yapmış olduğu bu dua çocuğu olmayacak yaşta olmasına rağmen çocuğunun olmasına vesile olmuştur.

Hz. Zekeriyya’nın oğlu ise Hz. Yahya’dır. Bu dua öyle güzel bir duadır ki Hz. Yahya gibi çok büyük bir peygamberin dünyaya gelmesine vesile olmuştur. Bir kadının çocuk düşürmemesi için samimiyet ile sadece bu duayı okuması dahi yeterlidir.

Duanın Arapça Okunuşu

Gebe Kadının Çocuk Düşürmemesi İçin Dua

Arapça okunuşu: Hüna like dea Zekeriyya Rabbehü kale Rabbi habli min ledünke zürriyaten tayyibeten inneke semiudduai

Duanın Anlamı

Orada Zekeriyya Rabbine dua edip dedi ki: “Rabbim! Bana tarafından temiz bir nesil ihsan eyle! Kuşkusuz sen duayı işitmektesin.” (Ali İmran, 38.)

Gebe kadın çocuk düşürmemesi için bu duayı özellikle namaz ibadetinden sonra okumalıdır. Bununla birlikte gün içerisinde aklınıza geldikçe okumanızda büyük faydalar olacaktır.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu