Reklam
Gündem

Konyalı vatandaş fetva hattını arayıp vadeli mevduat için fetva istedi!

Konyalı bir vatandaş Diyanet işleri başkanlığının 'ALO 190' fetva hattını arayıp hükümetin yeni başladığı vadeli mevduat hesabı için fetva istedi.

Reklam

Fetva hattında soruyu yanıtlayan uzman şu cevabı verdi; Böyle bir soru önce de geldi bende Ankara’daki uzmanları arayıp bilgi aldım ve onlarla aynı kanaatteyim şimdi örnek veriyorum bankaya atıyorum 100 bin liramızı yatırdık bide atıyorum bizim yüzde 0,5’lik bile olsa karımız var bu faiz tamam. Şimdi burada Türk Lirasını korumak adına devletin verdiği destekle tasarruf adına yapıldığı için…

Şimdiki uygulanan faiz işlemine girmiyor.”  dedi
Konyalı vatandaş tekrar uzmana sorusunda “Peki burada bi düşme ihtimali yok yanılıyor muyum acaba?” sorusuna 

Fetva hattındaki uzman şu cevabı verdi; Düştüğü taktirde devlet karşılayacağını söylüyor buradaki maksat ortada oluşan spekülasyonlar halkın güvenliği, yabancı parayla vs. bir takım şeyler olmasının önüne geçmek için olduğu için. Bir kar maksadı gütmüyor ya devlet bundan dolayı caiz olduğu söylendi bende benzer düşüncedeyim yani. Ama şu olursa bankaya veya devlete 100 bin lirayı yatırdınız size ekstra bundan dolayı bi kar verildiği taktirde iş değişir tamam mı?” dedi.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu