Reklam
Dualar

Kötü Düşünceden Kurtulmak İçin Okunacak Dua?

Reklam

1. Kötü Düşünceden Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Hazreti Enes (r.a)dan rivayet edilen şu hadisi şerif şu şekildedir: “Her kim günde on kere şu duayı okuyarak Allah’u Teala’ya sığınırsa, Allah-u Teala da şeytanı (kötü düşünceleri) ondan uzaklaştıran bir meleği o kimse için görevlendirir.” Okunacak dua şu şekildedir.

Kötü düşünceden kurtulma duasıBu duanın anlamı: “Şeytanın şerrinden Allah’a (c.c) sığınırım”. Bilindiği üzere bu dua besmele ile bütünleşmiş olan bir duadır. Zira besmele ile bütünleşmiş olması aslıda bu duanın ne kadar değerli olduğunu bize göstermektedir. Belkide bu konuya girdiğinizde çok daha uzun bir dua olacağını düşünmüş olabilirsiniz.

Ancak bilinmelidir ki bazı dualar pek çok duanın içeriğini taşımaktadır. Her zaman söylediğimiz gibi bilinmelidir ki duamızın kabul olması bizim niyetimize ve samimiyetimize bağlıdır. Kötü düşüncelere maruz kalan bir kimsenin Euzu besmele çekmesi en büyük duadır. Zira kötü düşünceleri veren şeytandır. Bu dua ise şeytanın en çok korktuğu duadır.

Şimdi bu dua ile birlikte okuyabileceğiniz başka bir duaya yer verelim. Bu dua bir ayeti kerimedir ve bu duayı sık sık okumanızı tavsiye ediyoruz. İnşaallah faydası olacaktır.

2. Kötü Düşüncelerden Kurtulabilmek İçin Çok Faydalı Bir Dua
Kötü Düşünceden Kurtulma Duası

Bu ayeti kerimenin meali şöyledir: De ki: “Ey Rabbim! Şeytanların vesveselerinden sana sığınırım. Ey Rabbim! Onların benim yanımda bulunmalarından da sana sığınırım.” (Müminun Sûresi: 97-98)

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu