Reklam
Rüya Tabirleri

Rüyada Akıl Görmek Manası Nedir?

Reklam

Merhaba değerli okurlar bugünkü yazımızda rüyada; akıl, akıl danışmak, akıl hastanesi, akıllı veya akılsızlık görmek ne anlama gelir, yazımıza hoş geldiniz. İyi Okumalar…

Rüyada Akıl Görmek Ne Anlama Gelir

Akıl: Rüyada aklı insan şekline girip “ben senin aklı­nım” diyen bir kişi ile karşılaşan, büyük ve bilgili kişilerle tanışıp konuşarak, onlardan hayır ve menfaat görür.

Rüyada Akıl Danışmak Görmek Ne Anlama Gelir

Akıl danışmak: Rüyada birine bir iş hususunda akıl danıştığını ve onun da kendisine bazı tavsiyelerde bulunduğunu görmek, bir iş yapmak hususunda bazı tereddüt­lerinin olduğuna işarettir. Kendisinden bir hususta fikir al­mak üzere yanına tanıdık bir kimsenin geldiğini ve akıl danıştığını görmesi, danışan kimsenin, kendisi hakkında fenalık düşündüğüne ve arkasından birilerinin kendisinin (rüyayı görenin) kuyusunu kazdığına işarettir.

Rüyada Akıl Hastanesi Görmek Ne Anlama Gelir

Akıl hastanesi: Hamama, okula, oyun yerlerine, mal ve çoluk çocuktan ayrılmaya, azap görmeye, hapsedilme­ye, hastalanmaya, hastalığın uzamasına, gurbette ölme­ye, şehit olmaya ve mal sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada Akıllılık Görmek Ne Anlama Gelir

Akıllılık: Rüyada akıllı biriyle karşılaşmak, rüya sahi­binin kandırılamayacağına işarettir. Akıllı hareketlerde bu­lunmak, mesut ve bahtiyar olmaya, aklının insan şekline bürünüp “ben senin aklınım” dediğini görmek, hayır ve menfaate delalet eder.

Rüyada Akılsızlık Görmek Ne Anlama Gelir

Akılsızlık: Rüyada akılsızca hareket ettiğini görmek, cehalete işaret eder. Bundan dolayı akılsızca ve hafif meş­reb hareket ettiğini görmek, işlerinde yapacağı cehalete işaret eder. Akılsızlık ayrıca bilgisizliğe, dini hayatın zayıflığına, inancı zayıf olana karşı yapılan akılsızca bir davranış düşmana galip gelmeye delalet eder.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu