Reklam
Rüya Tabirleri

Rüyada Ölü Veya Ölüm Görmek

Rüyada Ölü Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Ölüm Görmek Nedir? Rüyada Ölü Yıkamak, Rüyada Ölünün Kefenine Kokulu Bitkiler Serpiştirmek, Rüyada Ölünün Mezarlığa Taşınması, Rüyada Ölüye Ağlamak, Rüyada Ölü Gömmek Ne Anlamlara Gelir?

Reklam

Bu yazımızda Rüyada Ölü, Ölü Yıkamak, Ölünün Kefenine Kokulu Bitkiler Serpiştirmek, Ölünün mezarlığa taşınması, Ölüye ağlamak, Ölü gömmek, Ölüm, Ölüm anı, Ölmek, Ölmek Üzere Olan Biri görmek ne anlamlara geldiğini sizler için hazırladık. İyi Okumalar.

Rüyada Ölü Görmek

Ölü: Ölen birini ağlarken görmek, ölürken inançlı gitti­ğini, günahlarının affedildiğini ve rahata erdiğini gösterir, gülerken görmek iyidir, azaptan kurtulduğuna işarettir. Kaçarken görmek, rüyayı görenin ömrünün uzun olacağı­nı gösterir, ölen kimseyi mezar kazarken ya da ev yapar­ken görmek, onun bağışlandığını gösterir. Ölüye bir şey vermek ya da ondan bir şey almak, rüyayı görenin evinde bereket olacağına işarettir. İnsanın kendisini ölülerle bir­likte yürüyüp giderken görmesi, ölümünün yakın olduğu­nu gösterir. Kendi evinde ölü görmek, arzusuna ereceğini anlatır. Evinde ölü görmek, arzusuna ereceğine delalet eder. Kendini ölmüş görmek, ömrünün uzun olacağına, ancak evine bir bela geleceğine işarettir Ölmüş birinin ha­yattaki bir kimseyi kucaklaması, ömrünün ve işinin çok olacağına, hayattakinin öleni kucaklaması ise, düşü gören adamın ömrünün az kaldığına ve hısım akrabası arasına ayrılık gireceğine işarettir. Ölü görmek, iyi söz ve yüce ki­şiye işarettir. Ölüp dirilmiş kimse görmek, arzusuna er-mekik Ölmüş bir insanın hayattaki bir kimseyi mezara koyduğunu görmek, ölenin azabının şiddetli olduğuna ve­ya kıtlık olacağına, ölünün diriye bir şey verdiğini görmek, o şeyin eline mutlaka geçeceğine veya yoktan bir haber ge­leceğine ya da mal elde edeceğine işarettir. Dirinin ölüye bir şey verdiğini görmek, o sene şiddetli bir kıtlığını olaca­ğına işarettir. Eğer hayattaki bir insan ölen birinden söz işitse, o gün aynı sözü mutlaka birinden işiteceğine delalet eder. Ölmüş biriyle ilişki kurmak, onun ahiretteki durumunun iyi olduğuna işarettir.

Rüyada Ölü Yıkamak Görmek

Ölü yıkamak: Rüyada ölü yıkamak, onun borcunu öde­meye işarettir. Ölünün kendi kendini yıkadığının görül­mesi, o ölünün evlat ve torunlarının üzüntü ve kederden kurtulmalarına, hayra ermelerine mal ve evlatça artmalarına işarettir. Bir insanın bir ölüyü yıkadığını görmesi, dini hayatı bozuk bir kimsenin yıkayan vasıtası ve irşadıyla tevbe etmesine işarettir.

Rüyada Ölünün Kefenine Kokulu Bitkiler Serpiştirmek Görmek

Ölünün kefenine kokulu bitkiler serpiştirmek: Rüyada kefene koku serpmek, sıkıntı içinde olan için ferahlama nedenidir, dinde ihmal ve hataları olan için de tevbeye işa­rettir. Kendisi için kefen kokusu satın alan bir kimseden rüyada yazdım istemek, sıkıntılı zamanlarında sığınacağı bir yer için birinden yardım istemeye işaret eder. Bir ölüye buhar alma konusunda birinden yardım istemek, dini ha­yatını ihmal eden biri hakkında o adamla konuşmaya ve adamın da din ve dünyayla ilgili ihmaller konusunda yar­dım isteyene öğütte bulunmasına delalet eder. Ölünün ke­fenine kokulu bitkiler serpmek, temize çıkmaya ve güzel övgülere delalet eder. Bazen de ölünün kefenine kokulu bitkiler serpiştirmek, lehte ve aleyhte bulunmayanlar için iyilik ve ihsana delalet eder.

Rüyada Ölünün Mezarlığa Taşınmasını Görmek

Ölünün mezarlığa taşınması: Bir ölüyü rüyasında me­zarlığa taşıdığını gören, doğru bir iş yapar.

Rüyada Ölüye Ağlamak Görmek

Ölüye ağlamak: Rüyada ölüye ağlamak, korkunç bir iş olduğu gibi aynı zamanda yasak bir davranıştır da. Dola­yısıyla yorum, genellikle bir felakete maruz kalmak şeklin­de olur. Böyle olunca bu rüyayı görende pek hayır yoktur. Özellikle ağıt, feryat ve figan eşliğinde olursa rüya sahibi­nin işlediği günah daha büyük demektir. Ayrıca öğüt din­lemeye de delalet eder.

Rüyada Ölü Gömmek Görmek

Ölü gömmek: Ölü gömdüğünü görmek, bir hastalığa tutulmaya veya derin bir kedere kapılmaya işarettir.

 

Rüyada Ölüm Görmek

Ölüm: Dince eksiklik ve bozukluğa delalet eder. Bir hastanın öldüğünü görmek, azaptan kurtulmak için sada­ka vermeye gerektirir. Öldüğünü ve tabuta konularak ce­nazesini taşıdıklarını, cenasinin ardından halkın koşuştuk­larını görmek, şerefin yükselmesine, ancak dini hayatında karışıklık ve bozukluk görülmesine delalet eder. Çünkü ölüm, hayır ve diğer işlerden ke3ihnektir. Bununla birlikte daha sonra dini hayatında düzelme olabilir. Özellikle kab­re defnolunmadığını gördüyse rüya böyle yorumlanır. Rü­yada görülen ölüm, şayet ağıt ve feryatlarla birlikte ise, di­ni hayattaki eksiklik ve bozukluğa, dünyevi hayattaki yükselme ve şerefe delalet ettiği gibi erkeklerin omuzları­na yük binmesine de delalet eder.

Rüyada Ölüm Anı Görmek

Ölüm anı: Rüyada ölüm anını görmek, dinde münaka­şaya veya Kafan hakkında şüphe etmeye işarettir. Bazen ölüm anını görmek, borç ödemeye, haklarından istifade et­meye ve hanımları boşamaya işarettir.

Reklam

Rüyada Ölmek Görmek

Ölmek: Ölüp tekrar dirilmek, ümidinin gerçekleşeceği-ne işarettir. Öldüğünü görmek, ömrünün uzun olacağına delalet eder.

Rüyada Ölmek Üzere Olan Biri Görmek

Ölmek üzere olan biri: Rüyada ruhunu teslim etmek üzere olan birini görmek, niza etmeye ve şiddetli tartışma­ya, Kur’an-ı Kerim’den şek ve şüpheye, misafir hazırlama­ya, bekar ise izdivacına, bir evden diğer eve, bir sanattan diğer bir sanata nakletmeye işarettir. Bazen de bu durum, dini kaza etmeye ve kadını boşamaya işaret eder. Bir kim­se kendisinin ölmek üzere olduğunu görse, Ayet-i celilenin işareti üzere nebi veya başkası için çok zalim olduğuna işarettir.

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu